Čo je to ten OPEN?

Čo je to ten OPEN?

Od januára tohto roku ste si mohli všimnúť, že sa stále častejšie skloňuje v gyme slovo Open. Či už v programe daného tréningu dňa je „openový wod“, alebo o ňom hovoríme kto a či sa má naň prihlásiť. Čo toto slovo znamená? Bavíme sa o najväčšej oficiálnej súťaži svojho druhu v CrossFite.

2013-open-logo-blue-1-1024x796

 

Prvá časť série CrossFit Games, začína práve tu – pod názvom “The Open”. Unikátna je svojim konceptom, do ktorého sa môže prihlásiť naozaj každý. Hlavný riaditeľ CrossFit Games Dave Castro so svojím tímom často spomína, že keď má niekto pocit, že víťaz CrossFit Games nie je hodný svojho titulu „The Fittest on Earth“, má rovnakú možnosť sa prihlásiť a dokázať svoje kvality v celosvetovej konkurencii.

CrossFit-Open-13.5-Khalipa-vs-Froning

Prvý Open sa uskutočnil v roku 2011. Popularita CrossFitu rástla exponenciálne už predošlé ročníky a organizátori museli nájsť spôsob ako zabezpečiť, že do ďalších častí súťaže sa dostanú už len tí najlepší. Pravidlá sa počas rokov mierne menili, no podstata zostala rovnaká. Open prebieha 5 týždňov po sebe, počas ktorých je každý týždeň zverejnený nový workout. Tento je potrebné odcvičiť a do určeného dátumu a času poslať skóre na stránku CrossFit Games. Viac info o pravidlách nájdeš na oficiálnej webstránke www.games.crossfit.com, alebo sa spýtaj v gyme.

Každý týždeň je zostavený rebríček,  po piatich týždňoch je na základe dosiahnutých skóre rozhodnuté o tom, kto postupuje ďalej a bude súťažiť na CrossFit Games. Podľa aktuálnych pravidiel postupuje každý víťaz OPENU vo svojej krajine, plus prvých 20 v celosvetovom rebríčku. OPEN-14.4

Áno, pre bežného rekreačného crossfitera začína aj končí cesta na CrossFit Games práve na Opene. V tom ale nie je žiaden problém, pretože Open je práve jedinečná možnosť ako objaviť svoje silné stránky ale aj nedostatky, na ktorých sa dá pracovať. Open je omnoho viac ako len začiatok nejakej svetovej súťaže, je to predovšetkým crossfitový sviatok roka v každom gyme, kde sa ľudia navzájom posúvajú a spoločne prekonávajú svoje hranice za podpory ostatných členov komunity. Okrem toho strávite päť týždňov v súťažnom duchu medzi svojimi kamarátmi v gyme, kde každodenné „doberačky“ majú svoje miesto. Je to perfektná príležitosť ako si zacvičiť, ale aj spoznať ľudí z iných tréningov, s ktorými ste sa doteraz nemali šancu stretnúť. Tak čo, Barbelláci, ARE YOU IN? 🙂

Info pre členov Barbell Gymu:

Všetky workouty budú zverejnené vždy v piatok o 3tej hodine ráno na oficiálnej stránke games. Do Openu sa nemusíš prihlásiť, no odcvičiť si ho môžeš po dohode s trénerom v ktorýkoľvek deň, alebo v NEDEĽU, kedy budeme organizovať vždy spoločné „Open tréningy“. Od nedele 24. februára 2019 a potom ďalšie štyri týždne, budú preto v nedeľu zrušené TRÉNINGY.  Tréneri budú k dispozícii v gyme doobeda v časových úsekoch od 9:00 a poobede od 15:00, aby vám poradili s rozcvičkou, stratégiou na workout a samozrejme vás podporili.  Časové okno v ktorom si budete môcť tréning odcvičiť bude upravené podľa aktuálneho workoutu, ktorý sa v danú nedeľu bude cvičiť. Na doobedné alebo poobedné okno sa bude dať prihlásiť v rezervačnom systéme od piatka poobedia. JE POTREBNÉ ABY STE SA PRIHLASOVALI AJ S PARŤÁKOM, S KTORÝM SI WORKOUT NAVZÁJOM ODJUDGUJETE!!! Príď sa preto presvedčiť ako tvrdo si trénoval, ak chceš dones si podporu v podobe fanúšikov a príď si preveriť svoje limity.  Keby ste mali akékoľvek otázky, viete kde nás nájdete.

Vaši tréneri

Leave a reply