Slávnostné otvorenie Barbell Gym-u

Slávnostné otvorenie Barbell Gym-u

V sobotu 28. februára 2015 sa v Topoľčanoch uskutočnilo otvorenie telocvične Barbell Gym. Naše priestory slúžia na kondičný tréning najčastejšie realizovaný skupinovou formou pod odborným dohľadom trénerov. Tréningy sú zamerané na rozvoj všestrannej telesnej zdatnosti a zvyšovaniu celkovej kondície, ktorú potrebujeme v každodennom živote. Nájdu si však u nás priestor aj športovci, ktorí vo svojom tréningu potrebujú šprint a krátke zmeny smeru, dvíhanie ťažkých bremien, a podobne.

Súčasťou otvorenia boli dva tréningy. Prvý viedol Radoslav Ivan z Lučenca, ktorý je študent na Fakulte telesnej výchovy a športu a bývalý majster SR v behu na 400m cez prekážky. Na tréningu bol vstup voľný a zúčastnilo sa ho 16 ľudí.

1

Po prvom tréningu nastal priestor na ukážku vzpieračských techník, počas ktorej bola divákom predstavená technika trhu a nadhodu. Jindro Tovaryš, ktorý viedol druhý tréning pre ľudí, popri ukážke nadhodu vystúpal na hmotnostiach až tak vysoko, že si vytvoril nový osobný rekord (145 kg), ku ktorému mu pomohlo aj povzbudzovanie všetkých divákov, ktorí sa prišli pozrieť.

Erik Tóth naopak prezentoval ukážku trhu a taktiež si spravil „osobák“ na hmotnosti 105 kilogramov. Po ukážke vzpierania, ktoré je podstatnou súčasťou funkčného tréningu, nasledovala ukážka „workout-u“, alebo aj inak povedané, ako to vyzerá keď už sa to vie.
Tréneri sa rozdelili do troch dvojíc a prezentovali tímový tréning, kde robili náročné gymnastické a vzpieračské prvky spojené so základnou lokomóciou, akou sú skoky na švihadle, presnejšie dvojšvihy. Myslíme si, že sa bolo na čo pozerať.

2            5

Druhý otvorený tréning viedli Jindro Tovaryš z Komárna a Erik Tóth z Levíc. Obaja sú skúsení atléti, tréneri a kolegovia nášho hlavného trénera Mareka v CrossFit Bratislava.

Po ňom, o 18.tej hodine už prišlo na rad samotné slávnostné otvorenie. Samozrejme nechýbali ani príhovor, prestrihnutie stuhy a slávnostný prípitok.

4      3

Od otvorenia už ubehli dva týždne a Barbell Gym začína navštevovať stále vyšší počet spokojných ľudí. Nebojte sa vyskúšať niečo nové a príďte si to vyskúšať na vlastnej koži! 🙂

Leave a reply